Jūs esate čia:Susitikimas su su rašytoju J. Sajausku

Susitikimas su su rašytoju J. Sajausku

„Tu – mažutė, tu telpi visa Čiurlionio karalių delnus..."  Tokiais poetės J.Degutytės žodžiais kovo 9 dieną buvo pradėtas renginys Drevernos pagrindinėje mokykloje, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 25-osioms atkūrimo metinėms.

Į šventę net iš Marijampolės atvyko garbingas svečias- rašytojas, redaktorius, muziejininkas- Justinas Sajauskas.

Renginio pradžioje prisiminėme tuos, kurie su ginklu rankoje išėjo kovoti į miškus dėl mūsų Tėvynės laisvės. Daugelis jų žuvo arba buvo ištremti į lagerius. Gyvenimo laisvoje Lietuvoje jie nesulaukė. Todėl pasidžiaugėme, kad jau 25-erius metus esame laisvi.

Rašytojas Justinas Sajauskas papasakojo, kad atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, važinėjo po Suvalkijos regioną ir užrašinėjo žmonių prisiminimus apie partizanus. Taip 2001 metais gimė jo miniatiūrų romanas „Suvalkijos geografija“. Šio romano ištraukos nuo 2003 metų įtrauktos į pagrindinės mokyklos 6 klasės lietuvių literatūros programą. 2014 metais išleista papildyta knyga apie partizanus „Neužmirštami Suvalkijos vardai“. Neseniai Vilniaus knygų mugėje rašytojui už šią knygą įteikta Patriotų premija.

Justino Sajausko miniatiūras skaitė 6 klasės mokinukai. Renginio dalyvius jaudino ir graudino tragiški jaunuolių ir mažamečių vaikų likimai pokario sumaištyje.

Rašytojo gyvenimo kelio pradžia taip pat nebuvo lengva, būdamas ketverių metukų, kartu su tėvais buvo ištremtas į Sibirą. Justino Sajausko tėvai tremtyje bijojo tik vieno dalyko, kad jų vaikai „nesurusėtų“. Kaip pasakoja pats rašytojas, jo kūrybos objektas- Tėvynė, meilė jai. Pabrėžė, kad svabiausia tautos išlikimo sąlyga- kalba. Pirmoji jo išleista knyga apsakymų rinkinys „Prūs_ja“, kur vaizduojamas prūsų tautos nykimas. Taip pat Justinas Sajauskas yra istorinio romano „Voverė ant vilkų tako“ ir kitų knygų autorius.

Pasitikdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-erių metų jubiliejų, dar vasario mėnesį, mokyklos pavaduotoja ugdymui Vilija Rimkuvienė ir dailės mokytojas Vytautas Sajauskas su mokiniais lankėsi Priekulės Laisvės kovų ir tremties muziejuje. Mokykloje apsilankė to pačio muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė, kuri pasakojo apie Mažosios Lietuvos papročius ir supažindino mokinius su gotiškais rašmenimis. Mokykloje buvo rodomas filmas apie partizanus. Ugdytiniai dalyvavo pilietinėj akcijoj „Lietuvai ir man“- pynė apyrankes, piešė piešinius Lietuvos praeities tematika. Vyko istorijos- geografijos viktorina, skirta Vasario 16-ajai. Mokiniai dalyvavo respublikiniame dailyraščio konkurse “Rašom“ .

Šventės dalyvius džiugino mokyklos šokėjai ir dainininkai. Mokiniai su muzikos mokytoja Virgina Asnauskiene, pasipuošę tautiniais rūbais, traukė Mažosios Lietuvos krašto dainas, kalbėjo ir pokštavo lietuvininkų tarme. Šokėjų rankose pleveno ilgos trispalvės juostos.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus šventė baigėsi prasmingais poeto Jono Aisčio žodžiais:

Gera čia gyvent ir mirti!

Gera vargt čia Lietuvoj!