Jūs esate čia:Drevernos moksleiviai ir mokytoja laimėjo kelionę į Estiją

Drevernos moksleiviai ir mokytoja laimėjo kelionę į Estiją

Ko gero nerastume pasaulyje vaiko, kuris nenorėjo tapti mokslininku. Šis noras tirti, pažinti kažką naujo yra kiekvieno mūsų prigimtyje, nuo mažų dienų mes stebime pasaulį, stengiamės rasti paaiškinimą vienam ar kitam įvykiui, reiškiniui. Ne kartą esame susimastę, kaip mokslo pagalba kino filmuose yra padaromi specialieji efektai, tokie kaip dūmai, sprogimai ar net kraujas. Būtent tokį, tiek vaiko, tiek suaugusiojo akiai patrauklų mokslą išvydo Klaipėdos rajono Drevernos pagrindinės mokyklos šeštosois bei septintosios klasės mokiniai.

Kelionių organizatoriaus „INLT“ rengtame vienintelio Baltijos šalyje esančio Mokslo populiarinimo centro AHHAA (Estija) pristatyme, dalyvavę mokinai išvydo kitokį mokslą. Mokslą, kuris patraukia ne tik savo paslaptingumu, bet ir nuotaikingumu. Mokslo populiarinimo centrą AHHAA, vaikams pristatė du puikų humoro jausmą turintys šio nuostabaus muziejaus darbuotojai, kartu su savimi atsivežę mini mokslinę laboratoriją. Pristatymo metu mokiniai ne tik stebėjo jų atliekamus eksperimentus, bet ir patys buvo jų dalimi – atliko eksperimentą su jodu bei specialiais metalo junginiais, kurių kombinacija ant mokinės rankos virto kinomatografijoje naudojamu skysčiu, primenančiu kraują. Mokiniai taip pat išvydo, kaip kino filmuose gimsta sprogimai bei dūmai. Ne ką mažesnio susidomėjimo susilaukė ir įvairūs eksperimentai su šaldytu azotu bei kitais cheminiais junginiais.

Nors mokiniai buvo pakerėti nuostabiomis mokslo galimybėmis, regis jų jau niekuo nebuvo galima nustebinti, renginio pabaigoje mokinių laukė tikrasis siurprizas – loterija. Šios loterijos metu, burtų keliu buvo išrinkti trys mokiniai bei vienas mokytojas, kuriems nusišypsojo laimė gauti pakvietimą į šį nuostabų mokslo populiarinimo centrą Estijoje. Šią puikią, progą pažinti kitokį mokslą gavo net dvi mūsų mokyklos mokinės: Oksana Tolušytė (7kl.) bei Gabrielė Nutautaitė (6 kl.), stebėti , paliesti ir patyrinėti mokslą šiame mokslo centre galės ir anglų kalbos mokytoja Kristina Kontvainytė.