Jūs esate čia:Dreverniškiai - pirmi respublikinėse varžytuvėse

Dreverniškiai - pirmi respublikinėse varžytuvėse

Drevernos jaunimėlio komanda, sudaryta iš Drevernos pagrindinės mokyklos septintų-dešimtų klasių mokinių, balandžio 15 d. dalyvavo etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinėse varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“. Respublikinėse varžytuvėse dalyvavo visų Lietuvos regionų  atstovai, atrinkti kovo mėnesį vykusiuose regioninių varžytuvių turuose, viename kurių, vykusio Klaipėdoje,  nugalėtojais ir tapo Drevernos vaikai.

Vilniuje visus mus sveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) direktorius Algirdas Sakevičius, kuris pasidžiaugė, kad į respublikines varžytuves susirinko tiek daug savo paveldą ir kultūrą mylinčių bei puoselėjančių vaikų.

Varžytuves vertino: komisijos pirmininkė Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė; Lietuvių kalbos instituto mokslinė sekretorė dr. Violeta Meiliūnaitė; LLKC Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė Nijolė Marcinkevičienė; Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys ir Aurelija Augūnienė, LMNŠC Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus vedėja.

Šiose varžytuvėse komandos dalyvavo keturiuose konkursuose. Pirmajame, pristatydami savo Dreverną, stengėmės vartoti kuo daugiau lietuvininkų tarmės žodžių, todėl kitoms komandoms ir komisijai turėjome paruošę net savo tarmės žodynėlį. Antrajame konkurse teatrališkai pristatėme savo krašto tautinį kostiumą, trečiajame – visus pamokėme savo krašto dainos „Siuntė mane mamužytė“, o paskutiniam pristatėme šviežiai parūkytą lukutį (karšis), azegį (ešerys), devynakę (niegė) ir pakeptą stintą.

Ir, aišku, žodžiais nenusakysi ten vyravusio geranoriškumo, šventiškumo, nuoširdžių susitikimų ir pažinčių. Pamiršę nuovargį, vaikai džiaugėsi ir pergale, ir pavasariniu Vilniumi.

Bottom of Form