Jūs esate čia:Kūrėme TOLERANCIJOS KNYGĄ

Kūrėme TOLERANCIJOS KNYGĄ

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau dvyliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra KNYGA, todėl 1-10 klasių mokiniai kūrė TOLERANCIJOS KNYGĄ.

Pilietinės akcijos metu mokiniai išsiaiškino žodžio Tolerancija reikšmę, kartu aptarė, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena, mokiniai pateikė XX a. istorijos pavyzdžių, susijusių su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, paanalizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti ir, kaip teigė vienas iš Europos intelektualų, „perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“. Tad minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną sukūrėme mokyklos Tolerancijos knygą, kurioje mokiniai surašė tolerancijos, netolerancijos pavyzdžius, nupiešė piešinius, priklijavo iškarpas, nuotraukas, išdėstė savo mintis, pastebėjimus.

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes. Todėl Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.