Jūs esate čia:Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose balsu skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių literatūros. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė rengiama 18-tą kartą. Lapkričio 10d. yra skaitymo balsu diena. Tą dieną dešimtys tūkstančių vaikų tuo pačiu metu Šiaurės ir Baltijos šalių regione klausosi to paties balsu skaitomo teksto.

Šių metų tema: Troliai Šiaurėje.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę 0rganizuoja Asociacijų Norden Sąjunga, bendradarbiaujant su nacionalinėmis asociacijomis Norden. Projektą remia Šiaurės ministrų taryba. Rengiant projektą ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė'', buvo pakviesti Drevernos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Lapkričio 10 dieną 10 val. VI klasės mokiniai dalyvavo ištraukos skaityme iš ToveJansson knygos ,,Tėtis ir jūra''. Ištrauką iš knygos skaitė V. Žigienė ir patys mokiniai. Renginio metu vaikai susipažino su penkiomis Šiaurės šalimis, atpažino jų vėliavas. Apie kiekvieną šalį buvo rodomos skaidrės. Renginio pabaigoje vaikai pažiūrėjo filmuką apie trolius mumius. Renginį vedė V. Klipštienė ir Drevernos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė S. Leleivienė.

Lapkričio 12 d. pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos Drevernos bibliotekoje piešė ir lipdė T. Jansson knygų herojus.

Lapkričio 13 d. popietė su I-IV kl. mokiniais. Vaikai renginio metu susipažino su Šiaurės šalimis, žiūrėjo skaidres, žaidė suomių vaikų žaidimą-apie muzikantus. Drevernos pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja V. Asnauskienė pamokė vaikus, kaip suvaidinti muzikos instrumentus. Pasiskirstę rolėmis vaikai suvaidino suomių pasaką apie ,,Tris ožiukus''. Suvaidinę, pažiūrėjo pasaką suomių kalba. Nukeliavus į Norvegiją vaikams teko pasimokyti norvegiškų žodžių. Pasiklausė ir pažiūrėjo islandiškos dainelės ,,Autobusiukas'', ir patys sudainavo lietuviškai. Popietės pabaigoje pažiūrėjome filmuką apie Laplandiją ir ten gyvenanti Kalėdų senelį.