Jūs esate čia:Pradėjome projektą „Lietuvos nepriklausomybei – 25“

Pradėjome projektą „Lietuvos nepriklausomybei – 25“

Artėjant Vasario 16 d. grupė Drevernos pagrindinės mokyklos mokinių, besiruošiančių dalyvauti įvairiuose konkursuose apie lietuvių laisvės kovas, išvyko į Priekulės Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejų. Atvykę sugužėjome vidun ir, nespėję nusiimti net kuprinių, pasinėrėme į muziejaus vadovės Sabinos Vinciūnienės pasakojamas istorijas apie drąsiausius Lietuvos karius – partizanus ir jų gyvenimo likimus. Buvo įdomu pažvelgti į išlikusius įdomiausius partizanų buities daiktus, ginklus, kovų žemėlapius, partizanų nuotraukas, ir sužinoti, kokią brangią kainą teko sumokėti Lietuvos kariams ir patriotams. . Kaip už vieną padarytą partizanų nuotrauką žmogus buvo nuteistas net 15 metų tremties. Kaip laiškus iš Sibiro tekdavo rašyti ant beržo tošies. Kaip net ant „politinio“ tremtinio kapo tebuvo galima užrašyti tik kalinio numerį, nei pavardės, nei vardo... Galiausiai ir patys mokiniai galėjo pažvelgti į stribų būstinės tardymo rūsį, pabuvoti atkurtame partizanų bunkeryje, ir įlipti į Sibiro tremtin dešimtis tūkstančių kilometrų nekaltus žmones vežusį vagoną, kuriame nebuvo nei gultų, nei suolų...

Sužinojome ir prisiminėme skaudžią, bet be galo reikšmingą mūsų istorijos praeitį, ir kokius vargus bei kančias sovietmečiu patyrė visiškai nekalti žmonės vien už tai, kad mylėjo savo tėvynę ir troško jai laisvės.